Головна
Блог

Види платіжних карток і яку платіжну картку краще вибрати

Знімати та поповнювати, накопичувати та нещадно витрачати, переказувати іншим та позичати для себе — одна платіжна картка здатна спростити всі грошові операції та зібрати їх в одному місці. Для розрахунку в улюбленому закладі достатньо прикласти витончений шматочок пластику замість того, щоб відраховувати готівку. Якщо у вас і досі немає картки GlobusPlus, варто якнайшвидше виправити це непорозуміння, але для початку пропонуємо вам розібратися у відмінностях платіжних карток, аби обрати ту, яка задовольнить усі ваші потреби і трохи більше.

Дата публікації:21 квітня 2025

Ігор Різак

Поділитися

Що таке платіжна картка?

Як влучно зазначено в Законі № 1591 “Про платіжні послуги”, платіжна картка — це, перш за все, інструмент. Інструмент, який дозволяє своєму власнику розпоряджатися коштами так, як йому заманеться. У порівнянні з готівкою фізична чи віртуальна картка має значно більше функцій:
  • оплата товарів та послуг як у фізичних закладах, так і в онлайн-сервісах;
  • зняття готівки та поповнення картки у банкоматах та касах банків;
  • доступ до додаткових кредитних коштів у разі нестачі власних;
  • здійснення грошових переказів всередині країни та поза її межами;
  • захист фінансів (пароль та двофакторна аутентифікація, контроль витрат та встановлення лімітів для операцій в інтернеті).
Погодьтеся, здійснити переказ коштів одним натисканням значно простіше та швидше, ніж надсилати поштового голуба з пакунком готівки під крилом. Здається, ви вже за крок від того, щоб обрати карту, тому саме час перейти до знайомства з її різновидами.

Види платіжних карток

Ми вже побіжно згадали один з видів карток — віртуальну. Загалом вона відрізняється від свого фізичного побратима лише тим, що не має матеріальної форми, хоча й містить всі ті ж самі функції та реквізити. Єдине, в чому вона програє, то це прив’язка до смартфона — якщо ваш гаджет вимкнеться через нестачу заряду, ви не зможете купити навіть льодяник, хай би скільки грошей було у вас на рахунку.
Щоб зрозуміти, як обрати банківську карту, варто звернути увагу й на інші аспекти питання. Загалом виокремлюють такі види платіжних карток:
  • кредитна картка — платіжна картка, яка дозволяє користуватися коштами банку. Банк встановлює певний кредитний ліміт та пільговий період — тобто надає конкретну суму та час на погашення боргу без сплати відсотків. Нерідко власник картки отримує додаткові бонуси та заохочення, такі як програми лояльності, кешбек тощо. Дана система зручна тим, що ви можете задовольняти свої потреби навіть тоді, коли власних коштів на це не вистачає;
  • дебетова картка — платіжний інструмент, прив’язаний безпосередньо до рахунку його власника. Тобто ви розпоряджаєтеся лише своїми власними коштами, але так само можете розраховувати на кешбеки та інші бонуси;
  • передплачена картка — різновид дебетової картки, який відрізняється від неї тим, що не має прив’язки до банківського рахунку. Ви зможете розпоряджатися лише тими коштами, які є на картці, проте будьте готові до того, що в разі втрати, ви вже не зможете її відновити. Яскравим прикладом передплаченої картки є також добре відомі вам подарункові чи бонусні картки у магазинах;
  • подарункова картка — передплачена картка з обмеженим терміном придатності, призначена для разового використання, адже вона не підлягає поповненню.
У переважній більшості банків назва картки це одночасно й інструкція до неї. Так, кредитна картка GlobusPlus призначена для користування власними коштами та коштами банку з пільговим періодом до 62 днів. А картка GlobusPlus Light проллє світло на вашу фінансову свободу та дозволить користуватися виключно чесно заробленими багатствами.

Яку платіжну картку обрати?

Вибір платіжної картки, перш за все, залежить від ваших індивідуальних потреб та звичок, тому перед оформленням нового фінансового інструменту варто проаналізувати свої взаємовідносини з грошима:
  1. Навіщо вам картка? Якщо мова йде про помірні щоденні витрати, звичайної дебетової картки цілком вистачить. Якщо ж ви схильні до спонтанних покупок, краще оформити кредитку, аби раптові фінансові труднощі не стали на заваді купівлі обраного товару.
  2. Чи плануєте ви знімати готівку? Кредитна картка вимагає сплати незначної комісії, тоді як дебетова картка може не передбачати таких витрат.
Не забудьте оцінити й інші умови: наявність комісії за обслуговування та перекази, кешбеки та бонусні програми тощо.
У GlobusPlus ви можете оформити банківські картки для будь-яких потреб:
  • кредитну картку GlobusPlus;
  • дебетову картку GlobusPlus Light;
  • картку GlobusPlus USD/EUR для проведення операцій у доларах США та євро відповідно.
Не забувайте і про віртуальні картки, створені для отримання допомоги від держави (єПідтримка та єВідновлення) та кешбеку при купівлі товарів українського виробництва (Національний кешбек).
Пам'ятайте, що правильний вибір платіжної картки допоможе вам ефективно керувати фінансами, заощаджувати на комісіях та отримувати додаткові бонуси. Ретельно аналізуйте пропозиції та обирайте той продукт, який найкраще відповідає вашим вимогам та способу життя, аби завжди бути в плюс 🧡

Сподобалася стаття?

0

Поділитися

Також читайте