Головна
Блог

У якій валюті краще зберігати гроші: порівняння популярних валют для заощаджень

В умовах воєнного стану, інфляційних процесів і політичних змін у країні вельми непросто заощадити та примножити власні кошти. До того ж важко передбачити коливання обмінного курсу української грошової одиниці до стабільних світових валют. Зараз громадяни воліють зберігати гривневі заощадження на депозитах, або переводити їх в іноземні еквіваленти. Вибір, в якій валюті краще зберігати гроші, — це важливе фінансове рішення, що потребує виважених дій.

Дата публікації:29 січня 2025

Останнє оновлення:21 лютого 2025

Микола Демченко

Поділитися

Чому важливо обирати правильну валюту для заощаджень?

В Україні, крім гривні, попит мають долари США і євро, також у вжитку зустрічаються британські фунти, китайські юані, швейцарські франки тощо. Фахівці рекомендують правильно розподіляти заощадження та зберігати їх у різних валютах. Грамотний розподіл допоможе знизити загальний ступінь ризику: якщо в одній категорії курс впаде, то в іншій навпаки — може вирости. Купівля стабільної іноземної валюти гарантує безпеку особистих фінансів і є важливою з кількох причин:
  • захист від коливань курсу та інфляції;
  • збереження вартості заощаджень;
  • доступ до інвестиційних можливостей;
  • диверсифікація ризиків.
Рішення, що краще купляти долар чи євро, залежить від фінансових цілей, прийнятних ризиків та наявних коштів.

Фактори, які впливають на вибір валюти

Економіка України переживає не найкращі часи, що позначається на купівельній спроможності гривні. Тому все більший відсоток громадян зберігає заощадження в іноземних валютах.
Вибір залежить від кількох ключових факторів:
  • стабільність економіки країни, яка емітує валюту;
  • динаміка росту та рівень інфляції;
  • відсоткові ставки валютних депозитів;
  • цільове призначення коштів;
  • можливість інвестування в міжнародні активи;
  • ліквідність грошей.
Не варто зберігати всі кошти в одній валюті, який би високий статус вона не мала. Щоб обрати оптимальний варіант, потрібно визначити власні можливості та цілі, а також особливості грошових одиниць. Наприклад, можна завантажити застосунок GlobusPlus та оформити валютну картку, яка дає змогу відкривати та поповнювати валютні депозити, отримувати перекази з-за кордону, оплачувати інтернет-покупки. 

Порівняння популярних валют: що краще купляти долар чи євро

Стабільність основних резервних валют світу мінімізує ризики, пов'язані з коливаннями курсу, і дає змогу зберегти особисті накопичення. З огляду на знецінення гривні, експерти радять формувати валютний кошик за принципом 50/50, де 50% — це гривні, а друга половина — долари та євро в довільних пропорціях. Такий розподіл дає змогу використовувати державну грошову одиницю для поточних витрат. Також є інша методика, коли на гривневу частку припадає лише 25%, стільки ж конвертується в євро, а половина заощаджень складається з доларів США. 
Вирішити,що краще купувати долар чи євро, можна оцінюючи ці дві одиниці за такими параметрами:
  1. Репутація та розповсюдження. Долар багато років слугує мірилом вартості інших валют і має велике охоплення. Євро також зарекомендувало себе як надійна грошова одиниця та широко використовується на території європейських держав.
  2. Економічна стабільність. Долар зазвичай вважається більш стабільною валютою, а євро може стати вигідним активом за умови економічного зростання країн Єврозони.
  3. Фактичне використання. Зберігати гроші в євро вигідно особам, які періодично подорожують Європою, вчаться там або працюють. Якщо в планах відвідування США або інших країн, де користуються доларами, — краще вибрати цю валюту.
  4. Вартість. В Україні євро коштує трохи більше за долар, але ситуація може змінюватися через поточну політичну та економічну ситуації.
Для створення особистого запасу експерти вважають доцільним купувати саме долари США.

Де зберігати гроші в різних валютах

Не обов’язково вирішувати однобічно, що краще долар чи євро. Можна зберігати гроші в різних валютах, при цьому диверсифікувати ризики. Готівка — не дуже зручний варіант, бо в такому випадку кошти «не працюють». Для операцій із валютою можна безкоштовно відкрити онлайн карту в додатку GlobusPlus. З нею легко оплачувати інтернет-покупки, та отримувати з-за кордону перекази в євро та доларах. 
Оптимальне рішення — оформити вигідний валютний депозит у застосунку GlobusPlus. Максимальна сума вкладу у доларах і євро необмежена, також користувачі можуть поповнювати депозит протягом всього терміну розміщення. Загальна сума поповнень не має перевищувати 200% від початкової суми вкладу. Внесення коштів на депозит можливе з картки GlobusPlus, іншої доступної картки в застосунку, за реквізитами, або з картки іншого банку України. Відсотки виплачуються щомісяця на рахунок, вибраний під час оформлення, а виплата депозиту проводиться після закінчення строку. Безпека коштів підтверджена Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.
З огляду на поточну економічну ситуацію в країні фахівці радять зменшувати ризики, пов’язані з коливаннями курсу, та зберігати гроші у різних валютах — євро, доларах, гривні. Розміри часток в портфелі заощаджень мають співвідноситися з витратами. В яких грошових одиницях постачальники розраховують товар чи послуги або в якій валюті планується витрачати кошти — в такій і треба накопичувати заощадження.

Сподобалася стаття?

1

Поділитися

Також читайте