Головна
Блог

Що таке фінансовий номер телефону і чому він важливий для вашої безпеки?

В останні десятиліття в Україні стрімко розвивається сервіс дистанційних послуг, зокрема банківських, тому мобільні пристрої стали корисними інструментами для комунікацій. Фінансовий номер телефону фіксується у системі надавача послуг. Надалі він відповідає за ідентифікацію користувача та використовується для підтвердження особи клієнта. Тобто, у базі даних фінустанови картки та рахунки закріплені за конкретним абонентом. Поговоримо детальніше, що таке фінансовий номер, які у нього основні функції, та чому так важливо захистити його від шахраїв.

Дата публікації:29 січня 2025

Останнє оновлення:21 лютого 2025

Олександр Дубихвіст

Поділитися

Що таке фінансовий номер телефону?

Фінансовий номер — це унікальний номер телефону, за яким закріплено банківські картки та рахунки та який використовується для здійснення фінансових операцій. Це буквально віртуальний ключ до власних рахунків, який унеможливлює несанкціонований доступ до особистої інформації та коштів. Зазвичай використовується для входу в онлайн-акаунти задля подальших фінансових транзакцій, як-от грошові перекази, сплата рахунків, оформлення депозитів, перевірка балансу. Окрім банківських установ його використовують страхові, інвестиційні, кредитні та брокерські компанії для підтвердження особи клієнта. 

Для чого потрібний фінансовий номер?

Фінансовий номер необхідний для безпечної та швидкої ідентифікації клієнта в банках та фінустановах. До його основних функцій відносяться:
  • підтвердження операцій: SMS-повідомлення з одноразовими паролями для підтвердження транзакцій або входу в онлайн-банкінг;
  • відновлення доступу: у разі зміни пароля або інших даних для входу в інтернет-банкінг, через код можна відновити доступ до рахунків;
  • сповіщення: це повідомлення про стан рахунку, отримані кошти та проведені оплати, зміни тарифів і лімітів тощо;
  • безпечна аутентифікація: система дозволяє дистанційно підтверджувати особу користувача за допомогою багатоетапної верифікації.
Також фінансовий номер використовують для реєстрації у застосунках, зокрема в мобільному банківському застосунку GlobusPlus. Процес реєстрації за допомогою «Дії» або паспорта та ІПН займає декілька хвилин.

Переваги використання фінансового номера

Верифікований фінансовий номер телефону захищає від шахрайських дій і забезпечує швидкість та зручність банківських операцій.
До переваг використання фінансового номера належать:
  • безпека та додатковий рівень захисту рахунків і банківської інформації;
  • зручність — єдиний номер спрощує процеси підтвердження операцій;
  • швидке реагування на підозрілу активність по картці;
    просте дистанційне управління транзакціями;
  • контроль і централізація повідомлень та сповіщень.
Саме на фінансовий номер надсилається інформація щодо транзакцій по картці.

Як захистити свій фінансовий номер

Мало знати, що таке фінансовий номер — його треба надійно захистити від шахрайських дій. Перше правило — контактувати з фінустановами лише через офіційні перевірені канали.
 Також потрібно дотримуватись простих правил:
  • ніколи не розголошувати стороннім особам свій номер мобільного, а також логіни та паролі;
  • додати двоетапну аутентифікацію — наприклад, пароль і SMS-код;
  • використовувати надійні складні паролі до облікових записів;
  • ігнорувати сумнівні посилання в повідомленнях та не відповідати на фішингові листи;
  • заборонити віддалену заміну SIM-карти.
Для того щоб поміняти фінансовий номер, треба звернутися до найближчого відділення «Глобус Банку» з оригіналами паспорта та ІПН. 
Використовуючи фінансовий номер, всі операції у застосунку Глобус Плюс можна робити віддалено: відкривати картки, здійснювати платежі по Україні, надсилати міжнародні перекази. Після завантаження застосунку в AppStore або Google Play реєстрація  займе лише кілька хвилин. Користувачам GlobusPlus доступні такі опції: відкриття депозитів з рентабельною відсотковою ставкою, вигідний кешбек, оформлення кредиту на термін до 12 місяців, сплата частинами у мережах магазинів-партнерів.

Сподобалася стаття?

0

Поділитися

Також читайте